• 1398-12-13

کتاب صوتی «لیلی لال» رونمایی شد

منبع

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب صوتی لیلی لال مجموعه شعری از حسین قنواتی است که با صدای رویا تیموریان و کمانچه نوازی شروین مهاجر و گیتار کارینا کیمیایی به آوا در آمده است. رونمایی این اثر که بعد از ۶ سال در دسترس مخاطبین قرار می‌گیرد، همزمان با روز زن برگزارشد و عواید حاصل از فروش آن به زنان سرپرست خانوار و زنان بی‌سرپرست اختصاص یافت.

در ابتدای مراسم خانم تیموریان و ساکت‌اف همراه با کمانچه نوازی مهدی زارع قسمتی از اثر را اجرا کردند. در ادامه حسین قنواتی و رویا تیموریان ضمن تبریک روز زن، به صحبت پیرامون اثر پرداختند.

خانم فرزانه منصوری، همسر زنده یاد نادر ابراهیمی، به عنوان یکی از میهمانان این برنامه، با اشاره به خاطره همکاری با نوین کتاب گویا، از لزوم توجه به کتاب‌های شنیداری و تاثیر آن در علاقه مند کردن افراد به مطالعه سخن گفت.

شاعر سینمای ایران، خسرو سینایی، پس از تبریک به مناسبت روز زن و اشاره به نقش مکملی زن و مرد در زندگی، از تجربه همکاری خود با نوین کتاب گفت و اینکه این همکاری چگونه شور و اشتیاق را در ۷۰ سالگی در او زنده کرده‌است.

خانم فاطمه محمدی مدیر و موسس نوین کتاب گویا، از حمایت و همکاری صمیمانه تمامی هنرمندان تشکر و قدردانی نمود و هدایایی نیز به رسم یادبود به دست‌اندرکاران این اثر تقدیم شد.

در بخش پایانی برنامه، قطعه دیگری از اثر توسط حسین قنواتی و رویا تیموریان همراه با کمانچه نوازی مهدی زارع اجرا شد.

لیلی لال، مجموعه‌ شعری‌ است که در آن یک شاعر مرد از زبان زنان امروز سخن گفته است. حسین قنواتی، خالق اثر اعلام می‌دارد که به هیچ وجه به تفکیک جنسیتی انسان‌ها اعتقادی ندارد و تاکید می‌کند که لیلیِ لال هرگز اثری فمینیستی با تعریفی که جدال جنسیتی فرموده و بیهوده‌ای را تمدید می‌کند، نیست؛ بلکه هدف او در این مفهوم برقراری دیالوگ میان «انسانِ زن» و «انسانِ مرد» با هدف رسیدن به ادراک و فهمی متقابل است.

اخبار

مراسم بزرگداشت هوشنگ مرادی کرمانی در خانه هنرمندان برگزار شد

انتشار نسخه صوتی «قصه‌های مجید» با صدای «مهدی پاکدل»

اجرای کنسرت «یلدا به شادی» برای کودکان

کتاب صوتی «لیلی لال» رونمایی شد

مهدی پاکدل با «قصه‌های مجید» به آرزویش رسید

کتاب صوتی «پستچی» رونمایی شد

انتشار ۵ کتاب صوتی جدید

رونمایی کتاب صوتی «قصه‌های مجید»

«پنج تا انگشت بودند که ...» با روایت مصطفی رحماندوست و موسیقی مهدی زارع

تیوال مهدی زارع